Potrebujete poradiť ?

0950 651 800

Naposledy pridané položky

Žiadne produkty v košíku.

Kempingový nábytok

6 tipov ako si správne vybrať kempingový nábytok

14. augusta 2019

Každý z nás miluje čas dovolenky. Nie každý ju však trávime rovnakým spôsobom. Niekto si nevie predstaviť dovolenku bez trávenia času pri vode, iní naopak radi navštevujú hory, trávia čas v stane, či večer pri ohníku. Či už patríte do prvej, alebo druhej skupiny určite vám dobre poslúži kempingový nábytok. Má rovnakú funkciu ako domáci nábytok, no spájajú sa s ním ďalšie výhody, vďaka ktorým si môžete toto pohodlie domova vziať so sebou na cesty. Ak chcete, aby vám kempingový nábytok slúžil čo najlepšie a určite aspoň niekoľko sezón, musíte pri výbere brať do úvahy hlavne nasledovné parametre.

Materiál vyhotovenia kempingového nábytku

Výrobcovia kempingových setov myslia na to, že tento druh nábytku je primárne určený na cestovanie a prenášanie tohto nábytku, preto je vyrábaný z ľahších materiálov. Najčastejšie sa kempingový nábytok vyrába z hliníku. Hliníková je kostra, aby bol nábytok ľahký pri prenášaní a taktiež dostatočne odolný. Textilné časti bývajú ušité z pevnej textílie. Takéto textílie sú vhodné na sedenie v mokrých plavkách. Textílie kempingového nábytku bývajú podšité pevnou sieťovinou, no zároveň si ponechávajú svoju priedušnosť.

Možná variabilita kempingových setov

Keďže určite viete, že vaše pohodlné kreslo, hojdačku či váš obľúbený, mäkučký ratanový set si zo záhrady so sebou na cesty asi nezoberiete, stoličky kempingového nábytku vám musia ponúknuť dostatočný kompromis. Kempingové stoličky sú veľa krát vybavené operadlami, aby ste si  dokázali patrične oddýchnuť. Tieto operadlá majú možnosť polohovania, niektoré viac, niektoré len čiastočne. Taktiež treba pozerať na polohovateľnosť nôh, týchto stoličiek. Čo sa týka kempingového stolu, mal by mať k vybraným stoličkám správnu výšku. Najlepšie pre váš komfort sú stoly s nastaviteľnou výškou, kedy s klasického jedálneho stolu môžete vyčarovať malý stolík, ktorý dobre poslúži, keď trávite čas na deke.

Hmotnosť kempingového nábytku

Často potrebujeme tento druh nábytku premiestniť niekde autom. Preto je jeho hmotnosť pre nás opodstatnená viac ako pri klasickom druhu záhradného nábytku. Ako sme už vyššie spomínali, najčastejší materiál pre výrobu kempingových setov je hliník. Ten zaručí nižšiu hmotnosť setov. Ak je však hmotnosť kempingového nábytku vyššia, nábytok alebo niekedy len stôl býva masívnejší a teda pevnejší. Nie je to však vždy nevýhoda. Masívnejší nábytok sa rovná pevnejší nábytok, takže môžete rátať, že vám takýto kempingový nábytok poslúži o niečo dlhšie.

Rozmery

Rozmery môžeme posudzovať, či už pri zloženom nábytku, ako aj pri rozloženom. Pri zloženom nábytku, sa preferuje, aby bol čo najmenší. Predsa kempingový nábytok prenášate či už v rukách, v batožine alebo v aute, a preto je výhodné, keď zaberie čo najmenej miesta. Dávajte si pozor hlavne na stoly, všetky sú samozrejme skladacie, skladovateľnosť je však relatívna. Prevedenie môže byť rôzne, a to do tenkej rozmernej placky, alebo menšieho a hrubšieho kufra, kedy je stolná doska lomená napoly. ň

Taktiež môžete brať do úvahy veľkosť rozloženého nábytku. Ak chcete váš kempingový nábytok umiestniť pod striešku stanu, musíte brať do úvahy, rozmery stanu, tak aby nemal len nábytok dostatok priestoru, ale aby priestor ostal aj vám, keď tam kempingový nábytok umiestnite. Pozor nie len na šírku, ale aj na výšku stanu, kde vás môžu prekvapiť vyššie kempingové skrinky. Kempingový nábytok by mal mať taktiež transportný obal na všetky časti, alebo možnosť zbalenia sa do praktického kufríku s madlom, pre umiestnenie stolu či lavičiek.

Campingový set

Ľahká manipulácia s kempingovým nábytkom

Dbajte takisto aj na to ako sa vám kempingový nábytok skladá a rozkladá. Ak to bude zložitá záležitosť, po prvé nebudete si to pamätať z predošlého roku a verím, že sa vám to každý rok nebude chcieť znovu študovať, a po druhé, to nebude pre vás veru praktická záležitosť. Výrobcovia však na túto problematiku skladania a rozkladania myslia, preto sú relatívne všetky kempingové sety jednoduché a vždy pripravené na rýchle použitie.

Pohodlie kempingových setov

Na komfort a pohodlie nemôžete mať tak veľké nároky, ako je tomu pri klasickom záhradnom nábytku, pretože pri kempingovom nábytku ide hlavne o skladnosť a praktickosť použitia. No ak majú stoličky opierky na chrbát a ruky, viete, že sa vám na nich bude odpočívať určite o niečo lepšie.        

Martina Lacková

Počas dní voľna nepoznám nič lepšie ako leňošenie v záhrade, a preto vám s obľubou pravidelne prinášam články o záhradnom nábytku, dizajne terás či zimných záhrad. Aby ste sa aj vy mohli tešiť zo správnej kúpy záhradného nábytku, rada vám poradím v článkoch na našom blogu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Jarný
zľavový kupón
5%

ZĽAVA na všetok nezľavnený tovar