Potrebujete poradiť ?

0950 651 800

Naposledy pridané položky

Žiadne produkty v košíku.

nábytok na balkón

5 typov pre nábytok na malú terasu či balkón

14. novembra 2018

Túto jeseň sme sa mohli tešiť s krásnych slnečných dní a dostatočne vysokých teplôt, neobvyklých pre typické jesenné mesiace. Rozhodli ste sa aj vy tráviť vonku viac času? Počas pracovných dní nemáme dostatok času na prechádzky v prírode, a tak si veľa ľudí užíva slnko na terase či balkóne. Niekedy úplne stačí, keď aj malé zákutie domu vybavíte vhodným záhradným nábytkom, kvetmi, doplnkami, a takto si život spríjemníte aj doma. No ako na zariadenie priestoru malých rozmerov? Čítajte ďalej a dozviete sa 5 typov pre váš nábytok na terasu či nábytok na balkón.

1. typ: Skladací nábytok na terasu

Ste majiteľom malej terasky alebo balkónu a nad nábytkom pre tieto priestory musíte naozaj rozmýšľať? Poriadne si teda premerajte rozmery priestoru, kde by ste nábytok chceli umiestniť. Premyslite si, koľko ľudí si bude zvyčajne  oddych na balkóne užívať a či priestor chcete využiť len na sedenie alebo obedy v kruhu rodiny. Pamätajte, že ak plánujete nedeľné obedy, počas krásnych dní jesene tráviť práve na vašom balkóne či malej terase, prístup k stolu musí byť naozaj dobrý, na čo treba vymedziť patričný priestor.

Odporúčame: „8 tipov najpraktickejších kúskov záhradného nábytku.“

Ak máte naozaj malú terasu a priestor na zvyš tam nenájdete, skúste využiť nábytok, ktorý jednoducho zložíte a rozložíte. Typom pre vás môže byť Balkónové sedenie ZWF 43, ktoré je kvalitné, spratné a vďaka svojej konštrukcii, pevné. Set je vhodný pre malé priestory a balkóny práve vďaka svojmu jednoduchému zloženiu a rozloženiu.

Druhým typom nábytku, vhodný pre menšie priestory, ale zároveň sa na ňom dokážu pohodlne usadiť 4 osoby, je záhradné sedenie Bilbao. Vyniká svojou pevnou kovovou konštrukciou. Tento nábytok na terasu obsahuje taktiež stôl a slnečník.

Ak máte menšiu terasu, ale bežná záhradná zostava si na nej dokáže nájsť svoje miesto, odporúčam využiť záhradné sedenie Modus. Sedenie si dokážete prispôsobiť až na 6 spôsobov, a tak sa s jeho rozložením aj na menšom priestore, pekne vyhrať. Set je z obľúbeného umelého ratanu, odolného voči poveternostným podmienkam.

modus záhradné sedenie
Záhradné sedenie Modus

2. typ: Správna voľba terasového nábytku

Hlavne pri malých priestoroch treba záhradný nábytok vyberať naozaj zodpovedne. Vhodné sú záhradné zostavy, ktoré opticky nezapĺňajú priestor. Pre takéto terasky či balkóny je vhodný kovový či plastový (ratanový) záhradný nábytok.

Plastový nábytok je vyhľadávaný kvôli svojej cene. Údržba takéhoto nábytku na terasu nevyžaduje skoro žiadne úsilie. Veľa krát takýto nábytok môžete stohovať, a tak jednoducho odpratať. Životnosť plastového nábytku je však kratšia, čo zodpovedá nízkej cene. Často krát pôsobením slnka, nábytok zmení farbu.

Zlatou strednou cestou je teda nábytok z umelého ratanu. Je nenáročný na údržbu, má moderný dizajn a cenovo ho nájdete v nižších, tak aj vyšších cenových kategóriách. Závisí to od výpletu a pevnosti konštrukcie. V ponuke máme ako ratanový nábytok z lacnejších variant, tak aj najvyšší luxus, ktorým nie len ohúrite každého návštevníka, ale jeho kvalitu si zamilujete.

Ideálnym riešením pre nábytok na balkón je kovový záhradný nábytok. S kovovým typom nábytku nebudete mať skoro žiadne starosti. Kovový nábytok sa jednoducho ladí s ostatnými doplnkami, neruší dojem terasy a vydrží veľmi dlhé obdobie. Aj keby ste ho zabudni ukryť pred dažďom, nič sa mu nestane. Krásou kovového záhradného nábytku sú rozmanité vzory, zaujímavé tvary, ktoré spracovanie iných materiálov často krát neumožňuje. Vyskúšať môžete aj upravený druh kovu – nábytok z ťahokovu, ktorí si postupne získava viac a viac ľudí.

3. typ: Úložné priestory exteriérového nábytku

Ak vaša terasa alebo balkón neponúka veľa priestoru, nie je na zahodenie ak váš záhradný nábytok obsahuje úložné priestory. Je to veľmi praktické riešenie na ukrytie kníh, časopisov či pri horšom počasí vytiahnete deku na zakrytie. Takýmto nábytkom s úložným priestorom je záhradné sedenie Salemo Balcony. Úložný priestor sa nachádza vo vnútri stola a ako z názvu vyplýva, set je vhodný pre balkóny a menšie priestory.

záhradná zostava Salemo
Záhradné sedenie Salemo balcony

4. typ: Uskladnenie nábytku na balkón

Ešte pred kúpou záhradného nábytku uvažujte, kam s ním po skončení sezóny. Ratan a kov dokážu zvládnuť zimu a dážď, s drevom je to o niečo horšie. Drevenému záhradnému nábytku je najlepšie v čase zimných mesiacov nájsť útočisko v pivnici či inom zastrešenom priestore. Pred zimnou nábytok ošetrite a očistite podľa potreby vhodnými prípravkami.

Prečítajte si aký záhradný nábytok je vhodné umiestniť na balkón v našom článku: „Vyberáme balkónové sedenie.“

5. typ: Doplnky na vytvorenie atmosféry

Doplnky dokážu dotvoriť priestor vo vnútri domu, no vhodné sú aj na skrášlenie vášho nábytku na balkón. Číslo jedna sú určite vankúše a deky. Pri veľa typoch záhradného nábytku sú vankúše či podsedkáky už v cene. Priestor nádherne dotvoria aj okrasné rastliny, ozdobné črepníky či umelé napodobeniny stomčekov, ktoré poslúžia celoročne.  

Martina Lacková

Počas dní voľna nepoznám nič lepšie ako leňošenie v záhrade, a preto vám s obľubou pravidelne prinášam články o záhradnom nábytku, dizajne terás či zimných záhrad. Aby ste sa aj vy mohli tešiť zo správnej kúpy záhradného nábytku, rada vám poradím v článkoch na našom blogu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Jarný
zľavový kupón
5%

ZĽAVA na všetok nezľavnený tovar